W Archiwum

W niedzielę 3 września 2017 r. odbędzie się 42. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej do Rokitna. Na pielgrzymkę zapraszamy wszystkich moderatorów, pary moderatorskie, animatorów, pary animatorskie oraz członków wspólnot Dzieci Bożych, Oaz Nowej Drogi, Oaz Nowego Życia, grup studenckich, wspólnot dorosłych, małżonków Domowego Kościoła i grup liturgicznych na wspólne dziękczynienie za wszelkie dobro, którego udzielił nam Bóg w minionym roku formacyjnym.
Nasza tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter pielgrzymki dziękczynnej za dar życia sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

DIECEZJALNY ODPUST KU CZCI NARODZENIA NMP W ROKITNIE – 42. DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE I SŁUŻBY LITURGICZNEJ (3 września)

9.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Domowy Kościół
10.00 – Koncert dziękczynny
10.00 – Spotkanie Domowego Kościoła – aula
10.00 – Spotkanie Oaz Dorosłych i Studentów – sala kamionkowa
11.00 – Spotkanie w wakacyjnych grupach oazowych – plac za ołtarzem polowym
11.45 – Przygotowanie do Eucharystii
12.00 – Uroczysta EUCHARYSTIA celebrowana przez Księdza Biskupa

  • – promocja lektorów
  • – błogosławieństwo ziół i dewocjonaliów
  • – przekazanie posługi nowym parom animatorskim Kościoła Domowego

13.45 – Agapa

15:00 – Zakończenie pielgrzymki

Autokary do Rokitna:

Obok wyjazdów typowo parafialnych i prywatnych z czterech głównych rejonów naszej diecezji organizowane są autokary na naszą wrześniową pielgrzymkę do Rokitna. Poniżej informacje o zorganizowanych wyjazdach:
Głogów:
Z Głogowa autokar: wyjazd o godz. 8.00 z ul. Kołłątaja przy parafii Św. Mikołaja, koszt 35 zł, zapisy w zakrystii parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie i u Przemysława Raczyka przez fb

Zielona Góra
Wyjazd na Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna z Zielonej Góry w niedzielę 03.09. o godz. 8.30 z parkingu Tesco (ul. Energetyków) Koszt 35 zł. Zapisy wraz z wpłatą u ks. Łukasza Malca do 30.08. w Kurii Biskupiej lub Parafii św. Stanisława Kostki.
Każda parafia, z której zapisani są uczestnicy niepełnoletni, organizuje opiekuna dla swoich uczestników na czas przejazdu i uczestnictwa w pielgrzymce. Kontakt telefoniczny: 734 430 294

Gorzów:
Wyjazd na Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna z Gorzowa, z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w niedzielę 03.09. o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu – 20 zł. Zapisy u ks. Macieja Maniarskiego z parafii pw. Pięciu Braci na gorzowskim Manhattanie.

Rejon Żarski
Autokar z rejonu żarskiego na pielgrzymkę do Rokitna w niedzielę 3 września: wyjazd z Żar – godz. 7.00 parking koło Tesco, godz. 7.30 – parking koło Tesco, godz. 8.00 – Szprotawa koło Poczty. Zapisy u ks. Pawła Grzesiaka, Tel. 693 625 005.

Rejon świebodziński
Z Międzyrzecza wyjazd na pielgrzymkę organizuje także wspólnota z parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Informacje u ks. Damiana Dropa.