W Diecezja, Wyzwolenia

Okres karnawału powoli dobiega końca. Za nami wiele bali karnawałowych: tych wspaniałych, ale i takich, o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Niech ostatnie dni karnawału zachęcą nas do umiarkowanego picia alkoholu podczas zabaw, a początek wielkiego postu – być może do podjęcia postanowień abstynencji.

Jak co roku, w ostatnią niedzielę przed Popielcem, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas, obchodzony w Polsce od 1968 r., nawiązujący do tradycji chrześcijańskiej wynagradzania za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych.
Tydzień ten będziemy przeżywać pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”, co doskonale komponuje się z tym, co przeżywamy w tym roku formacyjnym w Ruchu Światło – Życie, jak i w całym Kościele Powszechnym.

I my przyłączmy się do tych modlitw. Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia zaprasza w tym czasie na nabożeństwa i Msze św. na terenie diecezji.
Program nabożeństw i Mszy św.
3 marca (niedziela) – parafia pw. Św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze – Eucharystia o godz. 12:00
6 marca (środa) – parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach – Eucharystia o godz. 18:00
7 marca (czwartek) – parafia pw. Trójcy Świętej w Gorzowie Wlkp. – Eucharystia o godz. 18:00, Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
8 marca (piątek) – parafia Macierzyństwa NMP w Zbąszynku – Droga Krzyżowa o godz. 18:00 Eucharystia godz. o 18:30
9 marca (sobota) – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie – Eucharystia godz. 18:30.
W Świebodzinie, w salce przy sanktuarium, o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie Diakonii Wyzwolenia, na którym podsumujemy ten tydzień i wytyczymy plany działania na najbliższy czas.
Zapraszamy do licznego udziału wszystkich którym trzeźwość Polaków, a szczególnie młodzieży leży na sercu.
Zachęcamy też do organizowania modlitw w tych intencjach w swoich parafiach.

Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia

52tydzienotrzezwoscnarodu