W Diecezja

Niech Moc Pańska będzie z Wami.
W sobotę 10 października w parafii św. Józefa w Zielonej Górze spotkaliśmy się na pierwszym, w nowym roku pracy, dniu wspólnoty. Rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył i słowo Boże do nas skierował moderator rejonu ks. Piotr Grabowski. Ks. Piotr zachęcał nas byśmy nie bali się świata, byśmy byli na niego otwarci, byśmy też głosili słowo Boże. Podkreślił również wartość małżeństwa i rodziny.
Po Eucharystii trwaliśmy na uwielbieniu i dziękczynieniu przed Jezusem i wołaliśmy o Ducha św, by napełniał wszystkie rodziny naszej diecezji swoją mocą, byśmy w tym roku pracy, którego hasłem jest „ W mocy Ducha św.” ożywili swą wiarę i doświadczyli mocy darów Ducha św. Żebyśmy zapragnęli je przyjąć i nimi posługiwać.
Kolejnym punktem programu była konferencja wygłoszona przez ks. Roberta Patro moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, której tematem było doświadczenie i rola Ducha św. w naszym życiu osobistym, małżeńskim, rodzinnym, wspólnotowym. Ks. Robert w swojej konferencji zawarł piękne świadectwo osobistego doświadczenia mocy Ducha św., było ono wielkim zbudowaniem dla nas słuchających. Również w swoim przepowiadaniu precyzyjnie powiedział jaki powinien być Ruch Światło-Życie, którego gałęzią jest Domowy Kościół – jest ruchem charyzmatycznym stworzonym pod natchnieniem i kierownictwem Ducha św.
Musimy się obudzić, ożywić i wołać o napełnienie Duchem św., prosić o jego dary i jak niegdyś pierwsi uczniowie Jezusa posługiwać nimi, bo taki ma być Kościół Chrystusowy żywy i prawdziwy, który się nie lęka i nie stoi w miejscu. W innym miejscu swej konferencji ks. Robert powiedział „…co roku słyszę, że potrzebujemy Ducha to znaczy, potrzebujemy nowości, potrzebujemy przebudzenia, kreatywności, nowego myślenia, entuzjazmu, działania …..”
W krótkich prezentacjach wspomnieliśmy osobę papieża patrona rodzin Jana Pawła II w przeddzień obchodów XV dnia papieskiego oraz przybliżyliśmy postać błogosławionych małżonków Zelii i Ludwika Martin, którzy 18.10.2015 zostaną kanonizowani.
Dzień wspólnoty zakończył błogosławieństwem ks. Dariusz Orłowski nasz moderator diecezjalny Domowego Kościoła.

Wszystkim, którzy włożyli swój wkład w organizację dnia wspólnoty składamy serdeczne Bóg zapłać i Wam za waszą obecność dziękujemy.

Owocnej współpracy z Duchem św. życzą Alina i Marek para diecezjalna.