W Diecezja

Jesienny Rejonowy Dzień Wspólnoty – Zielonogórski – miał miejsce tym razem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze, w sobotę 21.10.br. Przyjechały Oazy Dzieci Bożych, Oazy Młodzieżowe oraz rodziny Domowego Kościoła, za równo ze Świebodzina, Zbąszynka, Gubina, Sulechowa, Nowej Soli, no i oczywiście z wielu parafii Zielonej Góry. Nie zabrakło wśród nas kapłanów, moderatorów oaz, jak i kręgów rodzin, a przede wszystkim był wśród nas obecny moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Roman Litwińczuk i moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie rejonu Zielona Góra ks. Łukasz Malec. Dość liczna była z nas grupa, co potwierdza fakt przedłużenia się czasu poświęconego na zawiązanie wspólnoty i prezentację każdego z rejonów. Potem przyszedł czas na świadectwa. Zamysłem Odpowiedzialnych Ruchu, z racji tematu roku formacyjnego “Sługa Niepokalanej” było przywołanie osoby czcigodnego Sługi Bożego ks. F. Blachnickiego, z racji 30-tej rocznicy odejścia do Pana, a co za tym idzie znalezienia osób, które brały udział w pierwszych oazach organizowanych przez ks. Franciszka lub pierwszych organizowanych na terenie diecezji. Okazało się to wcale nie łatwą sztuką. Także po wielu dniach poszukiwania świadectwo swoje dał Paweł Kraszewski z nieobecną żoną Halinką, jak i sam moderator diecezjalny DK ks. Roman Litwińczuk. Natomiast świadectwem z rekolekcji odbywających się w czasie ostatnich wakacji i minionego roku, podzieliło się małżeństwo Lilii i Daniela Ważnych, a po Nich również Ich syn Karol. I przyszedł czas na dzielenie się w grupach. Każdy rejon, zarówno I DK Zielona Góra , II DK Zielona Góra, III DK Zielona Góra, Rejon DK Nowa Sól, jak też wszystkie rejony oaz młodzieżowych i Dzieci Bożych udały się na piętra i zakrystię Kościoła MBCz. Okazało się, że w miejscach, na balkonach, gdzie dawniej odbywały się lekcje religii, doskonale można usiąść w małej i większej grupie, aby wspólnie podzielić się fragmentem Ewangelii i odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej służby. Całe nasze spotkanie przebiegało pod hasłem “Naszej służby, jaką podejmujemy w Ruchu, ale też i w Kościele lokalnym”. Stąd wielu z nas bardzo chętnie wypowiadało się na temat swojego zaangażowania, jak i pomysłów co można zmienić, aby to zaangażowanie było pełniejsze, do jakiej konkretnej służby Bóg każdego z nas wzywa. Dzieliliśmy się również owocami przeżytych w ostatnie wakacje rekolekcji, jak i postanowieniami z rekolekcji w aspekcie podejmowania różnego rodzaju zadań, na rzecz wspólnoty lub konkretnych osób.
Po Adoracji i Namiocie Spotkania przyszedł czas na celebrację głównego punktu dnia, na wspólną Eucharystię. Schola RŚŻ wraz z rodzinami pięknie nam ubogaciły ten czas śpiewami. Usłyszeliśmy też słowa katechezy “Słudzy wybrani i posłani na wzór Chrystusa Sługi”. W homilii ksiądz wyraził sentencję o tym (parafrazując), że mamy być posłuszni Duchowi Świętemu i Go w ciszy serca nasłuchiwać. Zawsze wołać Go i kierować się Jego poruszeniami. Ponadto Duch Święty, który prowadził Jezusa, postawił Go przed próbą 40 dni bez wody i picia. Po ludzku to nie do wytrzymania. Z Bogiem wszystko jest jednak możliwe, nawet taka “nieludzka” próba. Bądźmy otwarci i gotowi oddać całkowicie Bogu swe życie, aby Duch Święty spełniał w nas Swe pragnienia i niejednokrotnie prowadził nas do zadań i posług dla nas “niewyobrażalnych”.
Nasze spotkanie zwieńczone zostało oczywiście Agape, na którym nie zabrakło dobrego ciasta i kawy, a przede wszystkim pysznego bigosu. Wielkich starań w organizację tego Dnia, pod względem gospodarczym, jak i zapewnienia nam wszelkich wygód, dołożył ks. Arkadiusz Cygański, moderator DK II Rejonu ZG, który do końca czuwał i troszczył się, aby grupie ok. 150 osób niczego nie zabrakło. I nie zabrakło, choć za pewne czasu przydałoby się więcej.

Czas wspólnie przeżytego Dnia Wspólnoty na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, dlatego za ten dar spotkania niechaj będzie Chwała Panu!

Jesienny Rejonowy Dzień Wspólnoty – Zielonogórski
693715_xyas_2_69693715_f2g1_1_69693714_qidc_8_69

Jesienny Rejonowy Dzień Wspólnoty – Zielonogórski