W Diecezja, Wyzwolenia

Takim tytułem opatrzył Sługa Boży Franciszek Blachnicki pismo Krucjaty Trzeźwości, przemianowanej następnie na Krucjatę Wstrzemięźliwości. Patrząc na to wezwanie przez pryzmat obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości i perspektywę najnowszej historii naszej Ojczyzny trudno nie zauważyć działań Niepokalanej Jutrzenki Wolności. To jej zawierzono losy bolszewicko-polskiej wojny 1920 roku. To Jej został oddany nasz naród w czasie Jasnogórskich Ślubów oraz Uroczystości Milenijnych Chrztu Polski. W końcu to Niepokalanej zostało zawierzone dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Stąd nieprzypadkowo spotkanie Diecezjalne Diakonii Wyzwolenia zaplanowano na 10 listopada.
Pomimo rozesłania około 40 zaproszeń, na spotkanie przybyło tylko 5 osób. Ale mimo niewielkiej frekwencji spotkanie można uznać za owocne. W czasie spotkania podzieliliśmy się przeżyciami z 38 Ogólnopolskiej Pielgrzymki KWC do Poznania. O tym wydarzeniu można poczytać na stronie ogólnopolskiej Domowego Kościoła (http://www.dk.oaza.pl/).
Ważnymi punktami spotkania były również tematy obchodów Jubileuszu 40-lecia ogłoszenia i pobłogosławienia przez Świętego Jana Pawła II Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, szukaliśmy również metod pracy, aby nasz post abstynencki przynosił większe owoce.
Bądźmy iskrą, która zapali innych. Takim tytułem opatrzył artykuł, zamieszczony w 1 numerze z 1960 r. pisma Krucjaty Wstrzemięźliwości ksiądz Franciszek Blachnicki. Ta iskra jest potrzebna również dziś, w czasach gdy człowiek poddaje się dobrowolnie zniewoleniu przez pracę, dobra konsumpcyjne, wynalazki techniki. Boimy się utraty pracy, boimy się, co przyniesie jutro, czy będziemy mogli dalej żyć na odpowiednim poziomie. A Chrystus nieustannie mówi do nas „Nie lękajcie się”. Post, który podjęliśmy to wielka rzecz, ale żeby osiągnąć więcej, trzeba iść do naszych braci z dobrą nowiną. Zastanówmy się, co możemy dać więcej w roku Jubileuszu. Naszym pomysłem jest na początek stworzenie filmu z Waszymi krótkimi świadectwami bycia w KWC. Niech staną się one tą iskrą, zapalającą innych.
Linki do filmów lub tekst świadectwa prosimy przesyłać pod adres: m.graczyk@zbaszynek.pl do 15 grudnia.

…Niepokalana Jutrzenko Wolności, Jasnogórska Pani,
przy której my, Polacy zawsze byliśmy wolni…
Spraw, aby w moim wnętrzu zajaśniało światło i wytrysnęło źródło życia.
Pomóż mi poznać Prawdę, która mnie wyzwoli i pójść za Jezusem,
abym nie chodził w ciemności, ale miał Światło Życia. Amen

Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia