W Archiwum, Żagań / Żary / Lubsko
Beata Andrzej Prokopowicz

W wyborach, które odbyły się w czerwcu 2015r z udziałem par animatorskich, pary diecezjalnej i księdza moderatora na kręgu rejonowym w Żaganiu, do posługi pary rejonowej rejonu Żagań/Żary zostali wybrani Beata i Andrzej Prokopowicz.
Rejon ich posługi obejmuje Żary, Żagań, Lubsko.

“Małżeństwem jesteśmy od 23 lat, mamy trójkę dzieci: Marcina Paulinę i Julię. W Domowym Kościele jesteśmy od 10 lat. Przez kilka pierwszych lat w DK broniliśmy się przed wyjazdem na rekolekcje znajdując proste wymówki. Teraz dziękujemy Duchowi Świętemu, że na naszej drodze postawił mądrych ludzi, którzy przekonali nas swoim świadectwem życia, że warto iść dalej. Nie wiedzieliśmy, co to jest to „dalej, „ lecz Duch Święty wiedział i powoli nam to pokazywał. Pierwsze nasze rekolekcje „Zobowiązania”, na które pojechaliśmy z całą rodziną do Śmiechowa, wywarły na nas ogromne pozytywne wrażenie. Doszliśmy do wniosku, że wspólnota Domowego Kościoła jest tym czymś, czego naszemu małżeństwu potrzeba – jest to coś dla nas. Zaczęliśmy regularnie wyjeżdżać na rekolekcje wypełniając świadomie i z chęcią jedno ze zobowiązań. Odbyliśmy następujące formacje: OAZA I stopnia, ORAR I i II stopnia, coroczne rekolekcje tematyczne i ewangelizacyjne w różnych rejonach polski.”

Podejmując te posługę zastąpili Ewę i Bogdana Hadrysiów, którym w tym miejscu chcemy serdecznie podziękować za ich oddaną służbę dla wspólnoty DK.

Nowej parze rejonowej życzymy obfitości łask Bożych od naszego Pana i błogosławieństwa na każdy dzień.