W Żagań / Żary / Lubsko

Alleluja.
Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo łaska Jego trwa na wieki.
( Psalm118,1 )

Dzielimy się radosną nowiną o powstaniu nowego Kręgu Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej ruchu Światło – Życie przy parafii pw. Świętego Józefa w Żaganiu , którego moderatorem jest proboszcz parafii ks. kan. Roman Litwińczuk.
W święto Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia 2016r. na niedzielnej Mszy Św. decyzję o wstąpieniu do Domowego Kościoła wyrazili ; Jadwiga i Waldemar, Małgorzata i Waldemar oraz Jagoda i Zbyszek. Małżeństwa aktywnie zaangażowały się w przygotowanie i oprawę liturgii.
W uroczystości udział wzięła Para Rejonowa Beata i Andrzej Prokopowiczowie.
Gdy małżeństwa wypowiadały kolejno „My, małżonkowie, pragniemy włączyć się do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Zycie i formować się według jego zasad”, pojawiło się wzruszenie, bo przypomnieliśmy sobie naszą wspólną małżeńską podróż z Jezusem, który uczy nas wzajemnej miłości, jedności i zawierzania Jemu naszego małżeństwa.
Ks. Roman Litwińczuk wręczał małżeństwom wstępującym do Domowego Kościoła zapalone świece, mówiąc “Na znak decyzji wstąpienia, przyjmijcie zapaloną świecę – symbol Chrystusa, naszego Światła i Życia.”
Wszyscy małżonkowie z rąk kapłana przyjęli Światło Chrystusa, który jest obecny żywy i prawdziwy w naszych małżeństwach.
Po Mszy Św. odbyła się agapa w atmosferze serdeczności i miłości.
Bogu niech będą dzięki za ruch Światło – Życie.

Ewa i Bogdan Hadrysiowie