W Diecezja

Szczęść Boże,
22 czerwca 2016 roku biskup diecezjalny Tadeusz Lityński wskazał ks. kan. Romana Litwińczuka jako nowego moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Ksiądz kan. Litwińczuk jest nowym proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Z Ruchem Światło-Życie związany od 1976 roku. W latach 1988-2001 był moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie naszej diecezji, a także moderatorem krajowym Unii Kapłanów Chrystusa Sługi. Następnie w latach 2001-2007 był moderatorem generalnym Ruchu Światło-Życie i przez ten okres mieszkał w Krościenku nad Dunajcem. Po powrocie do diecezji pełnił funkcję proboszcza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie oraz w parafii pw. św.Józefa w Żaganiu.
Nowemu Moderatorowi Domowego Kościoła życzymy wielu łask Bożych, mocy Ducha Świętego oraz opieki Niepokalanej Matki Kościoła .
Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy za dotychczasową posługę ks. kan. Dariuszowi Orłowskiemu, który pełnił funkcję moderatora Domowego Kościoła od roku 2002. Bardzo serdecznie dziękujemy za serce, wszelkie dobro, życzliwość i prowadzenie wspólnoty Oazy Rodzin. Niech Pan Bóg serdecznie wynagrodzi.