W Diecezja, Rekolekcyjna

„Kto spragniony jest niech przyjdzie do Mnie i pije…”

Słowa tej piosenki w najlepszy sposób oddają charakter ostatnich rekolekcji….

Do odsłuchania pod poniższym linkiem :o). na YouTube.com

 

Kolejna Oaza Ewangelizacji ( druga dla rodzin ) w naszej diecezji przeszła do historii. Według słów ks. Franciszka Blachnickiego celem tych rekolekcji jest „doprowadzenie do religijnego przebudzenia przez osobiste spotkanie z Chrystusem i przyjęcie Go przez wiarę w Duchu Świętym jako swojego Pana i Zbawiciela”. Możemy tę decyzję podjąć indywidualnie w sercu w każdym dniu Oazy Ewangelizacji. Ksiądz Przemysław Janicki, moderator Oazy, powiedział, że rekolekcje nie kończą się w dniu rozjazdu, ale w dniu rozjazdu dopiero się zaczynają. Chciałoby się powiedzieć „Oazo Ewangelizacji, trwaj”! Tak, trwaj, ale już nie w Kęszycy Leśnej lecz w rodzinach, domach, miejscach pracy, na ulicach, wśród znajomych…

Treści tych rekolekcji przeżywaliśmy razem z młodzieżą, głównie gimnazjalną. Niezwykłe doświadczenie. Można śmiało podpatrywać (w dobrym słowa tego znaczeniu :o)) się nawzajem i czerpać całymi garściami z obecności drugiego człowieka. Wystarczy otwarte serce i pozostawienie miejsca dla Jezusa. Wyjątkowe chwile i wyjątkowy Dom Rekolekcyjny. Czas na nawiązanie, odnowienie, pogłębienie relacji z Jezusem. Nieważne w jakim punkcie naszej drogi dopadnie nas Oaza Ewangelizacji. Wystarczy poddać się tym treściom i pozwolić działać Jezusowi. Możemy doświadczyć nocy Nikodema. Możemy skosztować Żywej Wody przy studni w Samarii. Możemy poczuć miłość Jezusa. Jezusa, który przebacza i nie potępia tak, jak nie potępił Jawnogrzesznicy. Jezusa, który może zabrać wszystkie nasze bożki. Możemy przyjąć Jezusa, Dobrego Pasterza, widzącego w nas najpierw to, co dobre, oddającego życie za swoje owce, przychodzącego w każdej Eucharystii.

I to wszystko na Oazie Ewangelizacji. Wszystko w imponującym pakiecie :o). Następna Oaza Ewangelizacji już w dniach 1-8 lipca 2017 roku w Rokitnie.

 

I jeszcze parę słów o miejscu. Oficjalnie byliśmy tam pierwszą grupą. W trakcie trwania rekolekcji jeszcze odbywały się drobne prace remontowe. Dzisiaj ten Dom Rekolekcyjny budzi podziw, a jest to dopiero część pewnej całości. Piękna kaplica, przestronna stołówka, wygodne pokoje, sale na spotkania grup – wszystko w jednym miejscu. Zimą, rzecz rewelacyjna. Można w miękkim obuwiu, bez kurtek, czapek poruszać się swobodnie po całym ośrodku. Przepyszne domowe obiady. Nadzwyczajna i pełna życzliwości otwartość księdza proboszcza, Andrzeja Wawrzysiuka, gospodarza miejsca, służącego pomocą, radą, dbającego o całą naszą grupę. Wielkie dzięki i niech Pan Bóg błogosławi za wszelkie dobro.

Dziękujemy Panu Bogu za te rekolekcje. Dziękujemy księdzu Przemkowi Janickiemu, dziękujemy cioci Darii z diakonii wychowawczej. Dziękujemy kadrze animatorskiej turnusu młodzieżowego – Kasi, Adamowi, klerykowi Adrianowi. Dziękujemy rodzinom, które przyjechały i dziękujemy całej grupie młodzieży.

To był piękny czas :o). Chwała Panu…słuszne jest Go chwalić.

Oaza Ewangelizacji, Dom Rekolekcyjny „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej 06 –11 luty 2017 rok.

Irena i Waldek Trypuccy.

Oaza Ewangelizacji 2017.02
dsc_0720dsc_0714dsc_0709

Oaza Ewangelizacji 2017.02