W Diecezja

Diecezjalne spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła odbyło się w tym roku w Głogowie. Rodziny tworzące wspólnotę, będącą gałęzią Ruchu Światło-Życie, gościły w parafii pw. Św. Klemensa.
Mszę św. w intencji rodzin odprawił ks. bp Stefan Regmunt. Obecni byli m.in. moderator diecezjalny Domowego Kościoła Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Roman Litwińczuk oraz para diecezjalna DK Anna i Mariusz Mazurkowie. Termin spotkania nie był przypadkowy, ponieważ odbyło się ono 28 grudnia, w przeddzień Niedzieli Świętej Rodziny.
– Właśnie takie małe wspólnoty, jak kręgi Domowego Kościoła, w których się spotykacie, są przyszłością – mówił bp S. Regmunt. – Ubogacają życie Kościoła, ale także mają pozytywny wpływ na duchownych, którzy je prowadzą i wspierają – podkreślał.
Po mszy pary wraz z rodzinami – współtworzący diecezjalny Domowy Kościół, spotkali się w parafialnej auli św. Gerarda. Tutaj był czas na łamanie się opłatkiem, życzenia i wspólny posiłek.
Parafia Św. Klemensa oo. Redemptorystów najaktywniej w Głogowie wspiera rozwój struktur Domowego Kościoła. Przy parafii działa największa ilość kręgów w tym mieście.

fot. K. Król, „Gość Niedzielny”

Opłatek Domowego Kościoła 2019
544954_zssa_img_6738_83544955_7h4a_img_6726_83544954_vzac_img_6742_83

Opłatek Domowego Kościoła 2019

fot. K. Król, „Gość Niedzielny”