W Diecezja, Rekolekcyjna

W dniach 7-11 listopada 2019 roku, odbyła się w Łagowie Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin poświęcona posłudze par animatorskich. Poprowadzili ją Anna i Mariusz Mazurkowie ze wsparciem pary animatorskiej Iwony i Rafała Kucharskich. Celem rekolekcji było uświadomienie uczestnikom nadprzyrodzonego wymiaru odpowiedzialności w posłudze pary animatorskiej oraz jak najlepsze przygotowanie pary małżeńskiej do podjęcia tej posługi.

Rekolekcje rozpoczęły się już w czwartek wieczorem, tak aby wykorzystać każdą chwilę na poznanie się uczestników. W kolejnych dniach, poprzez budowanie wspólnoty, każdy czuł, że uczestniczy w wyjątkowym wydarzeniu. Tematyka rekolekcji przybliżała parom animatorskim zasady funkcjonowania Domowego Kościoła. Okazało się, że uświadomienie sobie podstawowych kwestii, związanych chociażby z ważnością wypełniania każdego ze zobowiązań w codziennym życiu, to fundament zrozumienia charyzmatu naszego Ruchu. W pełni zharmonizowany program rekolekcji i dyscyplina samych uczestników pozwoliła na to, że po każdej konferencji wywiązywała się konstruktywna dyskusja oraz wymiana doświadczeń. Mnogość różnych spostrzeżeń prowadziła do konkretnych i ubogacających wniosków.

Ksiądz Moderator Dariusz Gronowski, który podjął się opieki duchowej nad rekolekcjami, poprzez olbrzymie doświadczenie i mistrzowsko celne dygresje, potrafił w prosty i ciekawy sposób wyjaśnić najbardziej skomplikowane teksty ojca Franciszka Blachnickiego. Przeplatanie poważnych i wzniosłych treści z opowiadaniami z życia, a niekiedy zwykłymi, śmiesznymi historiami, zapadły uczestnikom głęboko w serca.

Kolejnym aspektem, który uczynił te rekolekcje wyjątkowymi, była pomoc Diakonii Wychowawczej i Muzycznej. Każdy wie, że połączenie doświadczenia i młodości to ideał wręcz nieosiągalny. Ale Bóg wie jak to zrobić. Muzycznie pomogła nam w przeżywaniu rekolekcji Hania, a serca wszystkich dzieci skradli Zosia i Sławek.

Piękny czas, wzniosłe treści, mnóstwo uśmiechu. To najbardziej obrazuje ten weekend z Panem Jezusem w malowniczym Łagowie.

Marta i Dominik

ORAR II st. w Łagowie listopad 2019
img_4889img_4450img_3499

ORAR II st. w Łagowie listopad 2019