W Diecezja

Szczęść Boże.
Nazywamy się Ania i Radek Kurzawscy, jesteśmy z parafii Nawiedzenia NMP w Lubsku. Do Domowego Kościoła należymy od 4 lat i była to pierwsza Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w jakiej uczestniczyliśmy.
Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi odczuciami związanymi z tym wyjazdem. Tematem 43–ej Kongregacji było tegoroczne hasło „Młodzi w kościele”. Dla nas , jako rodziców trójki dorastających chłopców jest to temat niezwykle istotny. Bardzo byśmy chcieli wychować nasze dzieci tak, aby trwały w Kościele , aby znalazły w nim swoje miejsce , a nie tkwiły w „przedsionku”.
Na pewno był to czas spędzony w atmosferze miłującej się wspólnoty. Byliśmy zaskoczeni jak wielu nas jest, w ilu krajach rozwija się Ruch Światło-Życie i jak wielkie przynosi owoce. Niesamowitym doświadczeniem była wspólna modlitwa do Ducha Świętego, jutrznie czy nieszpory, w których uczestniczyło około 1000 osób, ale przede wszystkim wspólna Eucharystia.
W czasie tych kilku dni mieliśmy możliwość wysłuchania wielu ciekawych konferencji oraz świadectw braci i sióstr z innych krajów, w których rozwija się nasz Ruch. Podczas kongregacji poznaliśmy wspaniałych ludzi. Mieliśmy możliwość spotkać się z małżeństwami z Domowego Kościoła z całej Polski, które poznaliśmy podczas różnych rekolekcji.
Był to dla Nas piękny czas modlitwy, spotkania i doświadczenia ogromu i różnorodności Naszego Ruch. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że mogliśmy uczestniczyć w 43 Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie .
Ania i Radek

Kongregacja Odpowiedzialnych 2018
dw396ilxuaaoo4idw3w3ztwaaepek21-13

Kongregacja Odpowiedzialnych 2018