W Diecezja, Żagań / Żary / Lubsko

11 marca 2017 roku w naszej parafii odbył się Rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła Rejonu Żary – Żagań – Lubsko. W spotkaniu wzięło udział około 40 osób. Uczestników spotkania przyjęli ks. Krzysztof Burzyński – moderator rejonowy i para rejonowa Beata i Andrzej Prokopowicz.
„Wspólnota miejscem doświadczania Bożego Miłosierdzia”, to temat naszych rozważań. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty rodzin i przygotowaniem do najważniejszego punktu spotkania, czyli Eucharystii. Przeżywaliśmy ją w duchu przygotowania do okresu Wielkiego Postu, przyjmując Pana Jezusa pod postacią Chleba, który jest naszym umocnieniem, nadzieją na drodze ku wieczności. Następnie ks. Krzysztof wygłosił konferencję dotyczącą miłosierdzia w rodzinach i jego doświadczania w życiu człowieka. Po konferencji przeżywaliśmy „agapę”, czyli ucztę miłości, podczas której spożywaliśmy dary Boże – wspaniałe wypieki, dzieląc się troskami i sprawami z życia codziennego. Dzieleniu towarzyszył śpiew przy akompaniamencie gitary. Po zakończonej agapie nadszedł czas dzielenia się Słowem Bożym – Ewangelią, z myślą realizacji w naszym życiu. Na zakończenie spotkania udaliśmy się do kaplicy na plebanii, by adorować Najświętszy Sakrament. Przed Obliczem Pana zanosiliśmy modlitwy dziękczynienia za dobro płynące z Jezusowego Serca, modlitwy prośby i przebłagania.
Rejonowy Dzień Wspólnoty upłynął w atmosferze Miłości Bożej i Bożego błogosławieństwa. Obierając kierunek na dalszą pracę umacniania miłości, obdarzając ją drugiego człowieka.
Dziękujemy naszemu moderatorowi ks. Krzysztofowi za przewodnictwo i wspólne przeżycie dnia skupienia.

Szczęść Boże.

Czesław i Krystyna Gadomscy

RDS Żary – Żagań – Lubsko
dsc02968dsc02967dsc02966

RDS Żary – Żagań – Lubsko

Rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła Rejonu Żary–Żagań–Lubsko