W Gorzów Wlkp.

W dniu 5.12.2015 w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonu Gorzów. Pary animatorskie wraz ze swoimi kręgami z pełnym zaangażowaniem włączyły się w przygotowanie adoracji, liturgii oraz śpiewu.
Spotkanie rozpoczęła adoracja. Przed Najświętszym Sakramentem rozważaliśmy naszą wytrwałość w modlitwie – „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.” [Mt 7, 7] W skupieniu pomagał śpiew prowadzony przez grupę muzyczną, a w chwilach ciszy mogliśmy powierzać Jezusowi wszystko, co przynieśliśmy na ten dzień w naszych sercach.
Eucharystię w intencji wszystkich rodzin naszego rejonu koncelebrowali moderator rejonowy O. Piotr Darasz oraz moderator kręgów z tutejszej parafii ks. Dominik Kamiński. W homilii O. Piotr nawiązał do Ewangelii św. Jana kiedy to Jezus przywraca wzrok niewidomemu czyniąc błoto ze śliny i nakazując choremu obmyć się w sadzawce Siloam [J 9, 1-7]. Każdy z nas staje w swoim życiu jako ślepiec przed Jezusem i tylko On potrafi otworzyć nasze oczy. Nie czyni tego jednak od razu lecz przyrządza błoto i każe się obmyć, aby przejrzeć. Taką właśnie okazją są w naszym Ruchu rekolekcje. Kapłan podkreślił jak są one dla nas ważne, a dlaczego warto jechać usłyszeliśmy w świadectwie Julity i Gutka Dylawerskich, którzy mimo małych uroczych „przeszkadzajek” na rękach opowiedzieli jakie mieli obawy przed pierwszymi rekolekcjami, a także na ich początku, a z jakimi odczuciami ostatecznie z nich wyjechali. Powiedzieli co dają im kolejne rekolekcje i jak planują następne tego typu wyjazdy. Owoce rekolekcyjne w ich małżeństwie i rodzinie są tak wielkie, że na początku planowali urlop, w który starali się wpasować rekolekcje, a teraz jest odwrotnie – planują rekolekcje, a do nich dopasowują resztę urlopu.
Po Mszy Świętej przyszedł czas na Agape. Wspólne „ucztowanie” było okazją do lepszego wzajemnego poznania par naszego rejonu oraz poznawania innego aspektu bycia we wspólnocie.
Za całą tę jakże owocną część soboty dziękujemy Panu, którego Duch prowadził nas w tym dniu.
Z naszej strony bardzo dziękujemy księżom – O. Piotrowi, ks. Dominikowi za okazaną pomoc i otwartość, a także proboszczowi parafii PMP ks. Januszowi Mikołajewiczowi za udostępnienie na ten czas kościoła oraz pomieszczeń parafialnych. Dziękujemy również naszym animatorom za podjęte trudy przygotowania oraz wszystkim przybyłym parom, dzięki którym mogliśmy razem przeżyć spotkanie wspólnoty.
Para rejonowa DK rejonu Gorzów Wlkp
Iweta i Artur Szwarc