W Diecezja, Ewangelizacyjna

Szczęść Boże.

Tym razem załączone zdjęcia nie dotyczą kolejnej próby, kolejnych warsztatów naszej przemiłej :o) diakonii. Poszły w świat filmik promujący i zaproszenia, a zające ćwierkały o tym zdarzeniu od pewnego czasu. W dniach 09 – 11 września 2016 roku w parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze odbyły się pierwszy raz w naszej diecezji rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw. Można by rzec – małżeństwa służą i głoszą małżeństwom. Tylko, co ważne, nie siebie, ale Jezusa…”nie mądrość świata tego lecz Pana ukrzyżowanego głosimy, aż przyjdzie znów” (“Marana tha” niemaGotu https://www.youtube.com/watch?v=8UM0uvO8uA0).
Diakonia ewangelizacyjna to taki siewnik :o). Zadanie diakonii ogranicza się do czynności najprostszych, do siania. Wzrost daje Pan Bóg. Owoce są również dziełem Pana Boga. To On nas stworzył z miłości i do miłości nas powołuje. Przez grzech odwracamy się od tej niepojętej miłości, od najważniejszego powołania, zrywamy z Bogiem przymierze. Bóg nie rezygnuje z nas i posyła Syna swego, aby nas odkupił i zbawił, aby przez Jezusa dokonało się i wypełniło przymierze Boga z nami. Wszytko od teraz zależy tylko od nas. Chrzest to początek…”Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie” (Rz 10, 9).

Bardzo dziękujemy Panu Bogu za to dzieło. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, aby ten weekend w taki sposób oddać Jezusowi. Dziękujemy Małżeństwom z Domowego Kościoła za obecność podczas tych rekolekcji, za modlitewne wsparcie i okazaną życzliwość. Dziękujemy Dziewczynom z Diakonii Ewangelizacji za posługę i opiekę nad dziećmi. Dziękujemy księdzu Adrianowi, naszemu gospodarzowi i dowódcy naszej przemiłej :o) diakonii, za gościnę.
Pozdrawiamy w Panu.
Irena i Waldek Trypuccy.

Rekolekcje ewangelizacyjne 2016
dsc_0641dsc_0640dsc_0638

Rekolekcje ewangelizacyjne 2016