W Diecezja, Zielona Góra I, Zielona Góra II, Zielona Góra III

W sobotę 11 marca 2017 r. spotkaliśmy się na kolejnym dniu wspólnoty, tym razem w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze. To już drugie spotkanie trzech zielonogórskich rejonów Domowego Kościoła. Towarzyszyła nam również licznie zgromadzona i niezawodna oaza młodzieżowa Ruchu Światło-Życie.

Konferencję dla małżeństw i młodzieży wygłosił ks. Arkadiusz Cygański. Zapadły nam mocno w pamięci słowa o bezwarunkowym darach, które otrzymujemy od Boga, od naszych rodziców i najbliższych oraz wielkim długu wdzięczności, którego po ludzku nie da się spłacić. Ks. Arkadiusz zwrócił też uwagę na potrzebę otwartości na innych w kręgach i wspólnotach, na potrzebę wychodzenia poza wspólnoty w celu ewangelizacji. Podczas spotkań w mniejszych grupach rozważaliśmy Słowo Boże i dzieliliśmy się tym ze wspólnotą. Namiot Spotkania był chwilą na osobistą modlitwę, w ciszy i skupieniu. Swoje świadectwa po przeżytych rekolekcjach głosili małżonkowie i młodzież. Uroczystą Mszę Świętą koncelebrowaną dla naszej wspólnoty odprawili księża Łukasz Malec, Andrzej Paś, Rafał Michałowski oraz Przemysław Janicki. Ks. Przemysław mówił w homilii o naszej ludzkiej niedoskonałości i wielkiej bezwarunkowej miłości, jaką powinni obdarzać się małżonkowie. Całe nasze spotkanie wzbogacał śpiew scholi młodzieżowej.

Spotkanie zakończyła radosna Agapa. Na stołach królował smalec, ogórki, pasztet, sałatki i inne przepyszne przysmaki przywiezione z naszych domów.

Cieszymy się ogromnie z obecności każdego. Dziękujemy wszystkim, którzy posługiwali na wiele sposobów, bo swoją obecnością dali również świadectwo Bożej Miłości.

Agata & Bartek

Zdjęcia: Krzysztof Król /Foto Gość

RDW Zielona Góra 11.03.2017
181716

RDW Zielona Góra 11.03.2017