W Archiwum

Kolejne Spotkanie Opłatkowe naszej wspólnoty za nami. Nie wszystkim, z naszej diecezji, udało się dojechać, bo 8.01.2017 r zima postraszyła mrozem i niesprzyjającą pogodą, ale było nas na prawdę i tak bardzo wielu. Salka pod Kościołem Św. Ducha była wypełniona po brzegi.
Najważniejszą chwilą tego spotkania, po uroczystej Eucharystii, były składane sobie życzenia i połamanie się opłatkiem. Swoją obecnością zaszczycił nas nasz Bp Tadeusz Lityński, który nas na początku przywitał ciepłymi słowami , jak też ks. Roman Litwińczuk, moderator diecezjalny DK, który przewodniczył Mszy Św.
Jak zawsze dobrze jest się spotkać i przy kawie i przy cieście porozmawiać, ale czas śpiewania kolęd, tradycyjnie jest najbardziej wyjątkowy. Tym razem naszemu śpiewaniu przygrywał akordeon, a właściwie Marcin, który na nim wygrywał wszystkie kolędy na życzenie. Stworzyła się niezwykła atmosfera rodzinna i wszyscy z chęcią do końca uczestniczyliśmy w tym spotkaniu. Ks bp Tadeusz wraz z ks Romanem zagrzewali nas do coraz to nowych kolęd, sami niejednokrotnie dając przykład śpiewem przez mikrofon. Nie zabrakło również występu solowego naszej pary diecezjalnej Ani i Mariusza, jak też “trudnych” pytań zadawanych nam przez księdza biskupa.
Wszystkim niech będzie Bóg Wielkie zapłać, również ojcu Witoldowi Kuźmie, Franciszkanowi za przybycie, wszystkim “Mateczkom wspólnotowym” za ciasta, za pomoc w organizacji tego spotkania, szczególnie kręgom działającym przy parafii Ducha Św.. Również nasze podziękowania składamy na ręce scholii za piękne śpiewy podczas Mszy Św.. A przede wszystkim Bóg wielkie zapłać za wspólną modlitwę i wspólne kolędowanie! Za radość i życzliwość, Chwała Panu!

Ewa i Jarosław Biel

Opłatek 2017
949140_qk1u_a1_69949139_w8ko_a3_69949138_nkcc_a5_69

Opłatek 2017