W Diecezja

Mimo niesprzyjającej pogody 6 września 2015r. w Rokitniańskim Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej znowu było tłoczno.
Rozpiętość wieku pielgrzymów spora.
Pierwszy weekend września stał się okazją dla wspólnot ruchu Światło-Życie, do dziękczynienia za dobro w minionym roku formacyjnym, podsumowania pracy rocznej i rekolekcji wakacyjnych.
Pełna energii i entuzjazmu młodzież zjawiła się już w piątek. W sobotę dołączyły rodziny. Punktem kulminacyjnym była wspólna niedzielna eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego.
Podczas eucharystii nastąpiło też uroczyste przekazanie posługi nowym parom rejonowym i animatorom kręgów wspólnoty Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.
Wielką radością dla wspólnoty DK była obecność nowej pary krajowej, Kasi i Pawła Maciejewskich, którzy podzielili się z nami swoim doświadczeniem, przypomnieli o idei rekolekcji, która przyświecała ks. Franciszkowi Blachnickiemu, założycielowi ruchu, a także odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących pracy formacyjnej, diakonii i pilotażu nowych kręgów.

Uczestnikom pielgrzymki, animatorom, ks. moderatorom, osobom zaangażowanym w diakoniach serdecznie dziękujemy za ich obecność, a wszystkich zapraszamy do aktywnej pracy w nowym roku formacyjnym, którego temat brzmi – w mocy Ducha Świętego.

Zapraszamy do naszej galerii, młodzieży i strony gospodarza miejsca – Rokitna