W Archiwum

W październiku tego roku minie 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. W pierwszym wystąpieniu do rodaków, zwrócił się z taką prośbą: „„Proszę abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.
W odpowiedzi na ten apel powstała Krucjata Wyzwolenia Człowieka, ogłoszona 8 czerwca 1979 r. podczas I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. W przyszłym roku obchodzić więc będziemy Jubileusz 40-lecia istnienia Krucjaty.
Jak co roku w ostatnią sobotę miesiąca członkowie i kandydaci z całej Polski będą pielgrzymować, aby spotkać się i modlić w tej wspaniałej wspólnocie. W tym roku na pielgrzymkę zaprasza nas prastary Poznań.
Dlaczego akurat Poznań?
W tym roku Kościół w Polsce przeżywa 1050 rocznicę powstania pierwszej diecezji w tworzącym się Państwie Polskim, właśnie w Poznaniu.
Poznań leży także blisko naszego domu.
Przybędzie wielu znakomitych pielgrzymów. Gospodarzem wydarzenia będzie ks. Stanisław Gądecki – arcybiskup poznański. Przyjedzie także z Katowic ks. Wojciech Ignasiak – moderator krajowy Diakoni Wyzwolenia i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Specjalnym gościem będziesz również Ty. Przyjedź razem z przyjaciółmi i znajomymi. Niech nie zabraknie nikogo, komu na sercu głęboko leży wewnętrzna wolność wszystkich Polaków.
Czas i miejsce:
Sobota, 29 września 2018 r.
Bazylika Archikatedralna pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu, ul. Ostrów Tumski.
Program:
10:00 Powitanie [Katedra]
10:20 Nabożeństwo
11:45 Msza św.
13:15 Droga krzyżowa [Ostrów Tumski]
14:30 Agapa
16:00 Zakończenie

Do zobaczenia w Poznaniu
Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia